Wciąż można aktywnie uczestniczyć w decydującej fazie zmagań o tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy 2023”. Głosowanie finałowe jest możliwe do 26 listopada. Do rywalizacji o tę prestiżową nagrodę przystąpili nominowani w czterech kategoriach: kluboksięgarnia, księgarnia oferująca szeroki asortyment, specjalistyczna księgarnia oraz antykwariat.

Od trzech lat, gdy tylko pojawiła się na rynku, nagroda „Ulubiona Księgarnia Warszawy” zdobyła powszechne uznanie mieszkańców stolicy i stała się ważnym elementem miejskich inicjatyw kulturalnych. W obecnej edycji dostępnych jest wiele nowości. Chcieliśmy zapewnić równe szanse zarówno dla mniejszych, jak i większych instytucji o zróżnicowanym profilu działalności, które są trudne do porównania ze sobą. Dlatego w tegorocznej edycji głosowania istnieje możliwość wybrania nawet czterech ulubionych miejsc w różnych kategoriach! – apeluje do warszawiaków wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra, zachęcając do wsparcia ulubionych księgarń.

Komisja konkursowa, przyznając nominacje, brała pod uwagę różnorodne aspekty działalności księgarń w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Liczył się nie tylko bogaty wybór książek, ale także kompetencje i zaangażowanie pracowników, kulturowa rola księgarni (promowanie czytelnictwa, aktywność w mediach społecznościowych, organizowanie wydarzeń) oraz pozytywne opinie odwiedzających.