W Grodzisku, grupa policjantów zatrzymała parę 19-latków, którzy mieli przy sobie substancje nielegalne. Złapani na gorącym uczynku w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych, młodzi mężczyźni byli w posiadaniu opakowań wypełnionych suszem roślinnym i nielegalnymi tabletkami, co natychmiast spowodowało postawienie zarzutów dotyczących posiadania narkotyków. Funkcjonariusze policyjni zdołali zabezpieczyć łącznie 80 gramów marihuany i 28 tabletek zawierających substancje psychotropowe. Wszystko to, sprawia, że mężczyźni mogą stanąć przed sądem pod zarzutem przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Funkcjonariusze grodziskiej policji prowadzili działania operacyjne skierowane na wykrywanie przestępstw narkotykowych, kiedy ustalili adres w Milanówku, który był prawdopodobnym miejscem przechowywania lub dystrybucji nielegalnych substancji. Wieczorem patrol dotarł do tego miejsca i w piwnicy jednego z budynków natrafił na grupę zdumionych młodych mężczyzn.

Podczas przeszukania mężczyzn, funkcjonariusze policji odkryli, że dwaj 19-latkowie mają przy sobie pudełko i torby wypełnione suszem roślinnym oraz tabletkami o nieznanym pochodzeniu. Wszystkie materiały dowodowe zostały natychmiast zabezpieczone, a obaj mężczyźni zatrzymani. Po dokładnym sprawdzeniu zawartości opakowań okazało się, że zawierają one niemal 80 gramów marihuany i 28 tabletek z substancją psychotropową.

Mężczyźni zostali postawieni przed zarzutem posiadania narkotyków i substancji psychotropowych. Zgodnie z prawem, za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.