W walce z narkotykami na terenie powiatu otwockiego, trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w ciągu zaledwie pięciu godzin. Zespół składający się ze stróżów prawa z Otwocka oraz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, przeprowadził te operacje. Wśród zatrzymanych znalazł się 15-letni chłopiec, co potwierdza, jak poważnym problemem są narkotyki wśród młodzieży. Najstarszy z aresztowanych mężczyzn miał 30 lat. Każdemu z nich postawiono zarzuty.

Do najważniejszych problemów, które dotykają w szczególności młode osoby, należy uzależnienie od narkotyków. Eksperymentowanie z zakazanymi substancjami niesie ze sobą bezpośrednie ryzyko dla zdrowia i życia, jak również może prowadzić do uzależnienia. Jest to proces, który polega na regularnym zażywaniu dużej ilości narkotyków w krótkich odstępach czasu. Ze względu na to zagrożenie, policjanci z Otwocka systematycznie podejmują działania mające na celu zwalczanie tego zjawiska. Przy ich realizacji biorą udział funkcjonariusze z różnych pionów, którzy często zatrzymują zarówno producentów, jak i handlarzy narkotyków. Tym samym, nie pozostają obojętni na osoby posiadające nawet niewielkie ilości tych środków.

Podczas niedawnej operacji, trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w ciągu zaledwie pięciu godzin. 30-latek z Otwocka posiadał kokainę, a 24-letni mężczyzna z Józefowa miał przy sobie marihuanę. Obaj zostali aresztowani i usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków, co grozi karą do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast 15-letni chłopiec, który zareagował nerwowo na widok policjantów, okazał się być w posiadaniu kilku działek marihuany. W przypadku nieletniego podjęto odpowiednie działania prawne, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

W tym miejscu pragniemy przypomnieć i zaapelować do rodziców o potrzebę czujności i dokładnej obserwacji zachowania własnych dzieci. Warto również pamiętać, że posiadanie substancji psychotropowych lub narkotyków jest przestępstwem karalnym do trzech lat pozbawienia wolności. Karę tę zwiększa się do dziesięciu lat, jeśli posiadane ilości są znaczne.