Policjanci z Bielan w Warszawie zatrzymali parę – mężczyznę i kobietę, obywateli Ukrainy, którym zarzuca się przeprowadzenie szeregu transakcji bez zgody właściciela, przy użyciu zagubionej karty bankowej. Podejrzani teraz muszą zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami, w tym z zarzutem przywłaszczenia cudzego środka płatniczego oraz naruszenia bezpieczeństwa konta bankowego. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Właścicielka karty odkryła, że jest ofiarą oszustwa kilka tygodni temu. Zorientowała się, że ktoś nieuprawniony dokonuje na jej koszt swoistego zakupowego maratonu. W sumie doszło do dwudziestu czterech nieautoryzowanych operacji finansowych, których łączna wartość wyniosła niemal 900 złotych. Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę na policję.

Kiedy informacje o włamaniu na konto dotarły do bielańskich funkcjonariuszy, natychmiast podjęli śledztwo, mające na celu identyfikację sprawców. Śledząc ślad transakcji, udało się im wyłowić z monitoringu wizerunki podejrzanych. Po kilku dniach intensywnych poszukiwań, udało się zatrzymać mężczyznę i kobietę – obywateli Ukrainy.

34-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego korzystania z cudzej karty płatniczej oraz włamania na konto bankowe. Teraz mogą spędzić nawet 10 lat za kratami. Całość postępowania jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.