Centrum Sportowe Aktywna Warszawa, usytuowane w sercu stolicy, otwiera swoje drzwi dla wszystkich tych, którzy cenią aktywny wypoczynek. W tym czasie roku uczestnicy mogą skorzystać z rożnorodnych propozycji, takich jak jazda na rolkach w Ośrodku Stegny czy podziwianie Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

W nadchodzącą sobotę, 11 maja, miłośnicy jazdy na rolkach będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu o nazwie „Disco rolki”. Wydarzenie to odbędzie się w godzinach od 18:00 do 21:00. Dodatkowo, organizatorzy przypominają, że przez cały sezon letni, od maja do października, każdego poniedziałku można korzystać z toru rolkowego w Ośrodku Stegny bezpłatnie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej centrum.

Dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na deskorolce, Aktywna Warszawa zaprasza do Skateparku Jutrzenka. Warsztaty odbywają się tam dwa razy w tygodniu – środy są przeznaczone dla dorosłych, a piątki dla dzieci. Wszystkie zainteresowane osoby mogą zapisać się telefonicznie, pod numerem 22 16 27 200. Każdym uczestnikiem jest obowiązek posiadania kasku oraz zakupu biletu w kasie ośrodka. Grupy na zajęcia liczą maksymalnie 15 osób.

W środy aktywność fizyczną można uprawiać także w Parku Moczydło, gdzie odbywają się treningi Nordic Walking na dystansie około 7-10 km. Zajęcia te są idealne zarówno dla osób szukających alternatywy dla biegania, jak i dla zaawansowanych zawodników trenujących do zawodów przechodzenia na kijkach. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie internetowej.

Alternatywą dla Nordic Walking są zajęcia z Vinyasa jogi w Ośrodku Rozbrat. Rejestracja na zajęcia rozpoczyna się każdego poniedziałku o godzinie 12:00, kiedy to na profilu Aktywnej Warszawy pojawia się link do rejestracji. Zajęcia odbywają się w środy, w dwóch turach – od 19:00 do 20:00 oraz od 20:10 do 21:10. Maksymalna liczba uczestników w jednej turze wynosi 40 osób. Koszt udziału w zajęciach wynosi 5 złotych.

Dla miłośników tenisa, w sobotę 12 maja odbędzie się druga edycja „Warszawskiego Szlema”. W tym amatorskim turnieju tenisowym można spodziewać się dużej rywalizacji, a formuła turnieju została poszerzona o dodatkowe lokalizacje i korty. Następne rozgrywki odbędą się 12 maja, 9 czerwca oraz 15 września. Końcowe zawody z cyklu „Warszawski Szlem” będą miały formę „master”, do której zostanie zaproszonych ośmiu najlepszych zawodników.

Na koniec, warto wspomnieć o czwartej edycji Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się 8 czerwca na Stadionie Miejskim w Warszawie. Turniej jest dedykowany dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Finał turnieju zgromadzi 32 najlepsze drużyny, które zostaną wybrane podczas eliminacji w Ośrodku Hutnik Aktywnej Warszawy – 12 maja i na Stadionie Miejskim Pilica Białobrzegi – 25 maja. Dzień będzie pełen atrakcji, w tym mecz Gwiazd Polskich Piłkarzy z Przyjaciółmi Mini Mistrzostw.