W mieście Nasielsk doszło do dramatycznego incydentu, w którym 27-letni mężczyzna, uzbrojony w siekierę, zaatakował funkcjonariuszy lokalnego komisariatu. Mimo agresywnych intencji sprawcy, policjanci zdołali go obezwładnić i umieścić w policyjnej celi. Wkrótce po tym wydarzeniu, sąd zadecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyzna musi teraz przygotować się na ewentualność otrzymania wyroku do 10 lat pozbawienia wolności, ponieważ odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy, gróźby karalne oraz znieważenie.

Sytuacja rozpoczęła się od interwencji policji w miejscowości Dębinki, gdzie doszło do konfliktu rodzinnych. Na wezwanie odpowiedzieli funkcjonariusze z nasielskiego komisariatu. Po dotarciu na miejsce, zostali skonfrontowani z agresywnymi mieszkańcami – jednym z nich był sprawca ataku siekiarą. Mężczyzna próbował uderzyć policjantów swoim niebezpiecznym narzędziem, jednocześnie kierując w ich stronę groźby i wulgarne słowa. Pomimo tego, że ignorował wydawane przez funkcjonariuszy polecenia, udało się go obezwładnić bez narażania policjantów na obrażenia.

Podczas interwencji, 23-letni brat agresora zaangażował się w konflikt, naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy i znieważając ich. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i przetransportowali ich do komisariatu w Nasielsku.

W wyniku zgromadzenia dowodów przez śledczych, braciom zostały przedstawione poważne zarzuty. Starszy z nich podejrzany jest o czynną napaść na funkcjonariuszy, groźby karalne oraz znieważenie. Prokurator z Pułtuska wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 27-latka – wniosek ten został uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, który zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu podejrzanego.

Młodszy brat, 23-latek, usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Na podstawie decyzji Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Podsumowując, za popełnione przestępstwa 27-latkowi grozi kara od 1 do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast jego młodszy brat ryzykuje karę do 3 lat więzienia.