W rezultacie skoordynowanej akcji policjantów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego w stolicy oraz detektywów z KRP VI, Białołęki i Targówka, młody człowiek podejrzewany o handel narkotykami został aresztowany na ulicy Brzeskiej. Dzięki skoncentrowanym wysiłkom mającym na celu walkę z narkotykową przestępczością, 23-latek podejrzany o rozprowadzanie narkotyków i posiadanie ich w dużej ilości został tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ.

Służby wywiadowcze w komendzie stołecznej, we współpracy z funkcjonariuszkami pionu kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz KP Białołęka i KP Targówek, zdobyły informacje dotyczące mężczyzny, który miał prowadzić nielegalną sprzedaż narkotyków w jednym z bloków przy ulicy Brzeskiej. Dowiedzieli się, że przechowywał on środki odurzające w puszkach, które oferował klientom na miejscu.

Wywiadowcy przeprowadzili energiczną operację na miejscu. Zabezpieczyli obszar, uniemożliwiając postronnym osobom dostęp do miejsca zdarzenia i wtargnęli na podwórko. W pobliżu jednej z klatek bloku zauważyli dwóch mężczyzn obok opisanych puszek. Gdy zobaczyli nadchodzących policjantów, jeden z podejrzanych krzyknął do drugiego, aby ten uciekał. Chwilę później odrzucił puszkę i obaj rzucili się do ucieczki w stronę klatki schodowej, gdzie zostali zatrzymani. W trakcie ucieczki jeden z nich pozbył się dodatkowych woreczków z zawartością substancji odurzających.

Okazało się, że 23-latek wyrzucił w czasie ucieczki 76 paczek z mefedronem, amfetaminą i kokainą. W upuszczonej przez niego puszce oraz w dwóch innych znalezionych na podwórku były ponad 100 paczek z marihuaną, mefedronem i kokainą, a także prawie 340 tabletek silnych środków na receptę mających wpływ na układ nerwowy. Przy nim znaleziono też gotówkę w wysokości ponad 1700 złotych.

23-letni diler i jego 22-letni wspólnik, który pełnił funkcję „czujki”, zostali przewiezieni do komendy na Pradze Północ. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, tabletki i gotówkę. Starszy z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania i rozprowadzania narkotyków. Sąd zgodził się na jego tymczasowe aresztowanie na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ. Grozi mu wyrok do 10 lat więzienia. Co do 22-latka, usłyszał on zarzuty pomocy w nielegalnym procederze, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Został objęty dozorem policyjnym.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Północ w Warszawie.