Dzięki skoordynowanej operacji funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego komendy głównej w stolicy i detektywów z KRP VI, Białołęki oraz Targówka, udało się zatrzymać przestępcę handlującego narkotykami na ulicy Brzeskiej. Zaangażowanie w sprawę Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ doprowadziło do tymczasowego aresztowania podejrzanego 23-latka. Powód? Posądzenie młodego mężczyzny o sprzedaż substancji odurzających i posiadanie ich dużej ilości.

Policjantki pionu kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, współpracujące z Wydziałem Wywiadowczo-Patrolowym oraz KP Białołęka i KP Targówek, zdobyły informacje na temat mężczyzny, który zarabiał na sprzedaży narkotyków pod jednym z bloków na ul. Brzeskiej. Środki psychoaktywne przechowywał on w puszkach, z których wydobywał towar na prośbę klienta.

Sytuacja wymusiła konieczność natychmiastowych działań ze strony organów ścigania. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zabezpieczyli obszar wokół bloku, a następnie wkroczyli na podwórze. Tam dostrzegli dwóch mężczyzn, stojących obok opisanych wcześniej puszek. Na widok nadchodzącej policji jeden z podejrzanych rzucił puszkę i razem z towarzyszem rzucili się do ucieczki. Próba ta okazała się jednak niewypałem – obaj zostali prędko zatrzymani. W czasie pościgu, mężczyzna porzucający puszki pozbywał się również woreczków z substancjami odurzającymi.

Podczas przeszukania terenu, do którego doszło po zakończeniu akcji, obliczono, że 23-latek wyrzucił 76 zawiniątek zawierających mefedron, amfetaminę oraz kokainę. W upuszczonej przez niego puszce oraz w dwóch innych znalezionych przez policję na miejscu, kryło się ponad 100 porcji marihuany, mefedronu i kokainy, a także blisko 340 tabletek silnych leków na receptę działających na ośrodkowy układ nerwowy. Przy zatrzymanym znaleziono też gotówkę w kwocie ponad 1700 złotych.

Zaraz po zakończeniu interwencji, mężczyźni w wieku 23 lat i 22 lat zostali odtransportowani do stacji policji na Pradze Północ. Środki odurzające, leki oraz pieniądze zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. 23-letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące handlu narkotykami i posiadania ich znacznej ilości. Sąd zgodził się na wniosek prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 22-latek usłyszał zarzuty wspierania przestępczej działalności swojego kolegi. W jego przypadku kara może wynieść od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Został objęty policyjnym nadzorem.

Całe postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Praga Północ.