Policjant z warszawskiego Wydziału Prewencji, asp. szt. Arkadiusz Dzierbicki, został wyróżniony prestiżowym odznaczeniem za swój bezinteresowny akt oddawania krwi przez wiele lat. Został mu przyznany tytuł „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” za przekazanie aż 30 litrów tego cennego płynu.

Tytuł „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” jest przyznawany tym, którzy swoim heroizmem przyczyniają się do ratowania ludzkich żyć poprzez oddawanie krwi. To jednostopniowe odznaczenie może być przyznane tylko raz i wyłącznie osobom, które oddały minimum 20 litrów krwi lub ekwiwalentną ilość innych jej składników.

Do elitarnego grona tak wyróżnionych osób dołączył policjant z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, asp. szt. Arkadiusz Dzierbicki. Na co dzień służy on w Wydziale Prewencji bielańskiej komendy, gdzie jego głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Co więcej, dzieli się on tym, co dla niego najcenniejsze – krwią, którą oddaje na rzecz ratowania życia i zdrowia innych. Do tej pory przekazał aż 30 litrów tego nieocenionego leku.

By móc zostać honorowym dawcą krwi, należy spełniać pewne kryteria. Trzeba być osobą w wieku od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Ponadto każda osoba spełniająca te warunki i decydująca się na oddanie krwi, może jednocześnie zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Z wielkim uznaniem podziwiamy takie postawy jak ta asp. szt. Arkadiusza Dzierbickiego i serdecznie gratulujemy mu otrzymanego odznaczenia!