Policja z dzielnicy Żoliborz w Warszawie zareagowała na doniesienie o nieautoryzowanych operacjach dokonanych za pomocą utraconej karty bankowej, co doprowadziło do aresztowania 43-letniego mężczyzny. Sprawca siedmiokrotnie skorzystał z karty w lokalnym sklepie monopolowym, generując wydatki sięgające prawie 350 złotych. W wyniku swojego działania, mężczyzna teraz zmierzy się z zarzutami dotyczącymi przywłaszczenia cudzej karty oraz naruszenia bezpieczeństwa konta bankowego – przestępstwa, które mogą skutkować karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia te rozpoczęły się kilka tygodni temu, gdy posiadacz karty uświadomił sobie, że została ona wykorzystana do serii nieznanych mu transakcji. Dokładnie rzecz ujmując, na jego koncie bankowym pojawiło się siedem nieautoryzowanych operacji, które łącznie wyniosły prawie 350 złotych. Zaniepokojony tym faktem zgłosił sprawę lokalnej policji.

Informacja o potencjalnym włamaniu do konta bankowego szybko dotarła do policji z Żoliborza, która niezwłocznie podjęła działania w celu wyjaśnienia sprawy. Korzystając z danych transakcyjnych, funkcjonariusze byli w stanie określić profil podejrzanego. W ciągu kilku dni udało im się zatrzymać 43-letniego mężczyznę.

Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia karty i włamania na konto bankowe, za które może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz, która nadzoruje postępowanie.