W ostatnim czasie zakończyła się operacja prowadzona przez funkcjonariuszy wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej i korupcji z Ochoty, której efektem było zatrzymanie 41-letniej kobiety pochodzenia ormiańskiego. Wynikające z tego zarzuty zostały jej postawione. Przeprowadzone działania doprowadziły do zabezpieczenia prawie 10 000 paczek papierosów oraz 5 kg suszu tytoniowego, które nie posiadały polskich oznaczeń podatkowych. To kolejna taka akcja na ulicy Bakalarskiej, prowadzona przez odpowiednie służby.

Jeśli chodzi o te produkty tytoniowe – a mianowicie papierosy oraz susz – to zostały one zabezpieczone w ramach działań, które były częścią szeroko zakrojonej operacji skierowanej przeciwko osobom zaangażowanym w handel produktami i dobrami w sposób nielegalny. Te działania miały miejsce na miejscowym targowisku i zaowocowały zatrzymaniem wspomnianej wyżej kobiety z Armenii. Schowane w jej samochodzie były niemalże 10 000 sztuk papierosów oraz 5 kg tytoniu bez polskich oznaczeń akcyzowych. W wyniku tego nielegalnego procederu, Skarb Państwa mógłby być stratny o ponad 13 000 złotych z tytułu niewypłaconego podatku oraz akcyzy.

Osoba ta została przewieziona do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie usłyszała postawione jej zarzuty. Jest to jedynie najnowsze w seriach zatrzymań, które są efektem działań podejmowanych przez specjalistów od zwalczania przestępczości gospodarczej.

Nadzór nad postępowaniem w tej sprawie sprawuje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.