Siły policyjne z Woli, dzielnicy Warszawy, schwytali mężczyznę, który był podejrzany o przestępstwo związane z wymuszaniem konkretnego postępowania. Przedstawione na początku informacje sugerują, że podejrzany zmuszał ofiarę do wydania pewnej sumy pieniędzy, grożąc jej upowszechnieniem w sieci kompromitującego materiału video, który miał ją poniżyć. Po zebraniu dowodów na potwierdzenie tych twierdzeń, oskarżony został formalnie obciążony zarzutem karnym. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na okres dwóch miesięcy.

Początek całej sytuacji to moment, kiedy poszkodowany zgłosił policji potencjalne naruszenie prawa na jego niekorzyść. Miał on być zmuszany do płacenia określonej kwoty pieniędzy pod groźbą publikacji na stronach internetowych filmu mającego go oczernić. Skrzywdzony opisywał, iż były na niego wywierane naciski, otrzymywał także wiadomości tekstowe poprzez komunikatory online. Wiadomości te zasugerowały, że w sieci mają się pojawić fałszywe informacje na jego temat oraz na temat jego aktywności online. To miało go ośmieszyć w oczach społeczeństwa i spowodować utratę reputacji niezbędnej do prowadzenia działalności na platformach internetowych, które zarządzał.

Policjanci z wydziału specjalizującego się w zwalczaniu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Po zbadaniu zgromadzonych dowodów, doszło do aresztowania. 34-letni mężczyzna trafił do celi policyjnej. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty dotyczące wymuszania konkretnego zachowania. Za sprawą wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd podjął decyzję o tymczasowym uwięzieniu podejrzanego na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.