Podczas jednej z typowych wizyt w lokalnym supermarkecie, 33-latek został złapany na kradzieży przez grodziską policję. W wyniku śledztwa ustalono, że mężczyzna ten jest odpowiedzialny za co najmniej pięć incydentów kradzieży w tym i innych sklepach w bieżącym miesiącu. Ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, stanowi to przypadki recydywy. Zdecydował się on dobrowolnie przyjąć karę dwuletniego pozbawienia wolności za swoje czyny.

Kilka minut przed godziną 22:00, funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z miejscowych sklepów, gdzie pracownik ochrony rozpoznał podejrzanego złodzieja. Na miejscu policjanci potwierdzili tożsamość 33-latka i stwierdzili, że był to już drugi raz, gdy ukradł on artykuły z tego samego sklepu. Bez zwłoki mężczyzna został zatrzymany i przekazany do dalszej procedury.

Po dokładnym śledztwie okazało się, że ten sam mężczyzna był również odpowiedzialny za kradzieże produktów spożywczych i alkoholowych z innych sklepów w mieście. W ciągu kwietnia dokonał on co najmniej pięciu takich kradzieży, powodując straty wynoszące prawie 7 tys. złotych. Wcześniejsze przestępstwa tego typu, za które był karany, sprawiają, że teraz będzie musiał odpowiadać w warunkach recydywy.

33-letni mężczyzna przyznał się do zarzutów i dobrowolnie zdecydował się poddać karze dwóch lat pozbawienia wolności. Zgodnie z Kodeksem Karnym, czyny, które popełnił, mogą skutkować nawet pięcioletnim pobytem za kratkami. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.