Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Bemowa przystąpili do działań po otrzymaniu informacji o możliwości przechowywania narkotyków w jednym z mieszkań. Ostatecznie, zatrzymali 22-letniego mężczyznę, u którego znaleźli duże ilości mefedronu, marihuany i haszyszu. Po zgromadzeniu wszystkich dowodów, podejrzany został postawiony w stan oskarżenia za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czasie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze odnaleźli różne rodzaje narkotyków ukryte w foliowych torebkach i plastikowych pudełkach. Wśród znalezionych przedmiotów były także wagi elektroniczne oraz pieniądze. Wszystko to skonfiskowano i przekazano do dalszych analiz.

Przeprowadzone badania laboratoryjne ujawniły, że zabezpieczone substancje to ponad 240 gramów mefedronu, więcej niż 300 gramów ziela konopi innych niż włókniste oraz prawie 400 gramów haszyszu.

Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego, zarzuty zostały postawione w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola. Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za posiadanie tak dużej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Całą sprawę prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.