Działania funkcjonariuszy policji, specjalizujących się w zwalczaniu przestępstw na tle osoby, z Komisariatu w warszawskiej dzielnicy Wola, doprowadziły do ujęcia osoby odpowiedzialnej za kradzież rozbójniczą. Sprawca został zidentyfikowany i aresztowany w jednej z miejscowości podwarszawskich. Pierwsze doniesienia na temat sprawy sugerowały, że mężczyzna ukradł produkt ze sklepu bez płacenia za niego, po czym usiłował uciec. Interweniował pracownik ochrony, który ruszył za nim w pościg. W trakcie ucieczki sprawca groził ochroniarzowi scyzorykiem i innym przedmiotem, który można było pomylić z bronią. Zdołał jednak uciec. Podejrzany został obarczony zarzutem kradzieży rozbójniczej, za którą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Gdy funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego komisariatu w dzielnicy Wola dowiedzieli się o ataku na pracownika ochrony, natychmiast udali się na miejsce zajścia. Po rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że sprawca ukradł pół kilograma kawy, schowawszy towar do kieszeni i opuszczając sklep bez płacenia. Ochroniarz, reagując na tę sytuację, natychmiast ruszył za nim w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna groził ochroniarzowi scyzorykiem i innym przedmiotem mogącym być bronią, po czym zdołał uciec.

Bezpośrednio po zajściu funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu podjęli działania w celu identyfikacji sprawcy kradzieży rozbójniczej. Dzięki ich determinacji, mężczyzna został namierzony i aresztowany w miejscowości podwarszawskiej. 26-letni podejrzany został doprowadzony do komendy na warszawskiej Woli. Okazało się, że miał on na swoim koncie już kilka wcześniejszych notowań.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola. Podejrzany został objęty nadzorem policyjnym a także wydano mu zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz przebywania w sklepie, gdzie doszło do incydentu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ w Warszawie sprawuje nadzór nad dalszym prowadzeniem postępowania.