Dnia 6 grudnia bieżącego roku, funkcjonariusze policji z Targówka przeprowadzili operację, która zakończyła się aresztowaniem dwóch mężczyzn w wieku 26 lat. W trakcie działań podjętych w dzielnicach Targówek i Białołęka, udało się zabezpieczyć substancje narkotyczne, wypieki z marihuaną i ostrą amunicję. Oskarżeni zostali postawieni przed prokuratorem, który sformułował zarzuty oraz nałożył na nich dozór policyjny.

Funkcjonariusze komisariatu na Targówku, specjalizujący się między innymi w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, otrzymali informacje sugerujące, że jeden z mieszkańców tej dzielnicy przechowuje w wynajmowanym przez siebie lokalu narkotyki i piecze z nich ciastka. Gdy dotarli pod wytypowany adres, zapach marihuany był mocno wyczuwalny, co umożliwiło im wejście do mieszkania przez otwarte okno balkonowe.

Choć mieszkanie było puste, zapach spalonego ciasta był obecny. Policjanci potwierdzili obecność kilku zwęglonych ciastek w piekarniku. Właściciel mieszkania, który pojawił się na miejscu, był świadkiem przeszukania przez policjantów wszystkich pomieszczeń. Znaleziono i zabezpieczono torbę z ciastkami o silnym zapachu marihuany oraz zwęglone wypieki. W kuchni odkryto pojemnik z suszem roślinnym i kolejne porcje narkotyku w łazience.

Policja wezwała technika kryminalistyki na miejsce, aby zabezpieczyć dowody zbrodni. Kontynuując działania, funkcjonariusze ustalili, że podejrzany 26-latek może ukrywać się u znajomych na Białołęce. Tam go znaleźli, aresztowali i przy nim zabezpieczyli blisko 4 tysiące złotych. Jego kolega także został aresztowany, przyznając się do nielegalnego posiadania kilkudziesięciu sztuk ostrej amunicji, którą policjanci znaleźli w domu.

Obaj mężczyźni zostali odwiezieni do komisariatu na Targówku. Tam zabezpieczone substancje zostały poddane analizie, która potwierdziła, że była to marihuana. Mężczyźni zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Jeden z nich usłyszał zarzut za posiadanie prawie 50 gramów marihuany, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi odpowie za nielegalne posiadanie amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator podjął decyzję o umieszczeniu obu mężczyzn pod dozorem policyjnym.