Intensywne starania policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV zaowocowały aresztowaniem 16 osób, które są podejrzane o wprowadzenie na rynek olbrzymiej ilości narkotyków: więcej niż 130 kilogramów marihuany oraz 27 kilogramów amfetaminy. To ostatnia faza operacji skierowanej przeciwko tej grupie przestępczej, nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, gdzie liczba podejrzanych wynosi już łącznie 126 osób.

Śledczy z Zarządu CBŚP w Warszawie wraz z policjantami z KRP Warszawa IV pod przewodnictwem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, analizują modus operandi gangu narkotykowego. Zgodnie z danymi ze śledztwa, między 2012 a 2018 rokiem, członkowie gangu specjalizowali się w dystrybucji dużej ilości substancji psychotropowych i narkotyków. Z dotychczas zgromadzonych dowodów wynika, że głównym terenem ich aktywności była stolica oraz jej najbliższe otoczenie.

Ostatnia przeprowadzona operacja była kontynuacją walki z tym gangiem. W ramach prowadzonego śledztwa wykryto już 126 podejrzanych, oskarżonych m.in. o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dystrybucję dużych ilości narkotyków. Śledczy oskarżają zatrzymane osoby o sprzedaż ponad tony narkotyków o wartości co najmniej pół miliona złotych.

Podczas ostatnich działań, które miały miejsce w Warszawie, Pułtusku, Sochaczewie oraz w powiecie warszawskim zachodnim, aresztowano 16 osób. Tym razem podejrzani stali przed zarzutem handlu narkotykami, zwłaszcza marihuaną i amfetaminą, które były dystrybuowane głównie na terenie Warszawy. Z zebranych dowodów wynika, że zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 130 kg marihuany i 27 kg amfetaminy. W czasie przeszukań policja zabezpieczyła amunicję oraz narkotyki, takie jak marihuana, amfetamina i mefedron.

Śledztwo nadal trwa i nie wyklucza się kolejnych aresztowań.