Na zakończenie maja oraz początek czerwca, odcinek na ulicy Czerniakowskiej w stolicy Polski, Warszawie, będzie poddany renowacji przez drogowców. Ulica ta, rozciągająca się od Trasy Siekierkowskiej do ulicy Chełmskiej, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na obu pasach. Wszystko to oznacza konieczność skorzystania z objazdów przez kierowców, jak również zmiany w trasach autobusowych.

Planowane prace mają się rozpocząć już 29 maja, o godzinie 22:00, a zakończyć mają się dopiero po upływie kilku dni – 3 czerwca o godzinie 4:00. Zarówno północna, jak i południowa jezdnia ulicy Czerniakowskiej zostaną jednocześnie zamknięte dla ruchu. W związku z tym, nie będzie możliwości przejazdu między aleją Becka (inaczej zwaną Trasą Siekierkowską) a ulicą Chełmską. Ruch kołowy zostanie również zahamowany na skrzyżowaniach Czerniakowskiej z Chełmską i Kaszubską. Kierowcy, którzy planują podróżować aleją Witosa, powinni mieć na uwadze, że nie będą mogli korzystać z estakady prowadzącej do Czerniakowskiej.

W celu ominięcia utrudnień, drogowcy zaplanowali objazd przez aleje Becka i Witosa oraz ulice van Beethovena, Jana III Sobieskiego i Gagarina. Inne możliwe objazdy to trasa prowadząca aleją Becka i Walczącej. Alternatywne trasy do Chełmskiej przebiegają ulicą Jana III Sobieskiego lub van Beethovena i Bobrowiecką, natomiast z Chełmskiej do Czerniakowskiej – Czerską i Gagarina.

Prace remontowe wpłyną również na komunikację miejską, w szczególności na trasę autobusu linii 187, który będzie omijał Trasę Łazienkowską i skieruje się prosto przez most Łazienkowski, aleję Stanów Zjednoczonych oraz ulice Ostrobramską, Zamieniecką, Łukowską do pętli Witolin. Trasa linii 182 zostanie tymczasowo zawieszona i zastąpiona linią 187. Inne linie, takie jak: 162, 185, N33 i N83 zostaną przekierowane przez aleję Polski Walczącej i Becka. Linie 131 i 180 zostaną przekierowane przez Belwederską, Chełmską, Bobrowiecką, van Beethovena i aleję Witosa. Natomiast linie nocne N31 i N81 będą kierowane objazdem ulicą Belwederską.

Wszystkie te zmiany wpłyną również na pasażerów korzystających z linii 107. Jej trasa dwukrotnie ulegnie zmianie – najpierw autobusy pojadą ulicami: Gagarina, Sielecką i Chełmską do Bobrowieckiej, a następnie za aleją Witosa ulicami Czerniakowską, Powsińską i św. Bonifacego, zakończając kurs na przystanku Św. Bonifacego.

Zaplanowany remont ulicy Czerniakowskiej był długo oczekiwany przez kierowców. Jednak nie było możliwości przeprowadzenia go wcześniej ze względu na inne prace prowadzone w okolicy, takie jak przebudowa estakady wzdłuż Trasy Łazienkowskiej czy prace nad linią tramwajową na ulicy Gagarina. Teraz, kiedy te prace zostały zakończone, drogowcy mogą w końcu przystąpić do pracy na Czerniakowskiej.

Prace remontowe na Czerniakowskiej są częścią większego planu, znanego jako „Frezowanie plus”. W ramach tego programu frezarka pojawi się na wielu innych warszawskich ulicach w ciągu najbliższych miesięcy. Już teraz prace są prowadzone na ulicy Lalki, gdzie nowa nawierzchnia zostanie położona między Cierlicką a Władysława Jagiełły.