W ostatnią sobotę, w gminie Radzymin, szczęśliwie zakończyły się poszukiwania seniora, który bez informowania kogoś o swoich planach, oddalił się od domu. Ten 67-letni mężczyzna został znaleziony z pomocą policjantów z Komisariatu Policji w Radzyminie oraz przewodnika psa z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, uwięziony w bagnistym torfowisku i niezdolny do samodzielnego wydostania się.

Po otrzymaniu powiadomienia o zaginięciu mężczyzny o godzinie 17.00 w sobotę 6 kwietnia, policjanci z radzymińskiego komisariatu natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Informacja o zaginięciu była szczególnie niepokojąca, ponieważ stan zdrowia seniora wymagał stałego nadzoru i opieki.

Funkcjonariusze skierowali swoje wysiłki na obszar wskazany przez osobę zgłaszającą zaginięcie. W operacji poszukiwawczej udział brał również przewodnik psa patrolowo-tropiącego. Po nałożeniu zapachu z rzeczy zaginionego na nos psa, zwierzę podjęło trop, który doprowadził funkcjonariuszy w kierunku torfowiska w Słupnie, na pograniczu gminy Radzymin i gminy Marki. Właśnie tam natknęli się na 67-latka, który był uwięziony w błocie torfowiska.

Wynik operacji był pomyślny dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policji. Tylko godzinę po zgłoszeniu zaginięcia, senior znalazł się w bezpiecznym miejscu.