Nocą, stróże prawa z wydziału patrolowo-interwencyjnego na warszawskiej Woli postanowili przeprowadzić kontrolę drogową pojazdu marki Volkswagen. W tym celu skierowali w stronę samochodu sygnały świetlne oraz dźwiękowe, nakazujące kierującemu zatrzymanie. Ten jednak, zamiast poddać się kontroli, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Porzucając swoje pierwotne zadanie, policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Kiedy ten wjechał na parking przy jednym z osiedli i nie mógł kontynuować jazdy, opuścił swój pojazd i próbował uciekać pieszo. Nie trwało to jednak długo, gdyż został szybko złapany przez funkcjonariuszy.

Po zakończonym pościgu, 38-letni kierowca został przewieziony do komendy na Woli. Tamtejsi stróże prawa sprawdzili jego dane w systemie policyjnym, co wykazało, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie czterech różnych nakazów – wydanych przez inne jednostki.

W kolejnym etapie sprawy, funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego skupili się na zgromadzeniu dowodów przeciwko podejrzanemu. Został on oskarżony o niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola nadzoruje prowadzone w tej sprawie postępowanie.