Dzięki sprawnej reakcji i skrupulatnej pracy funkcjonariuszy grodziskiej policji, udało się przejąć blisko trzy kilogramy różnorodnych substancji narkotycznych, których wartość na czarnym rynku wynosi około 150 tysięcy złotych. Nielegalne substancje były w posiadaniu 27-letniego mężczyzny, który został zaskoczony przez funkcjonariuszy w piwnicy bloku mieszkalnego. Funkcjonariusze kryminalni zdołali namierzyć miejsce, gdzie mężczyzna schował beczkę wypełnioną pakietami zawierającymi amfetaminę, mefedron, haszysz, marihuanę i tabletki extasy. Mężczyzna usłyszał formalne oskarżenie o posiadanie dużej ilości narkotyków i na wniosek prokuratury grodziskiej został tymczasowo pozbawiony wolności na trzy miesiące.

Przed godziną 22:00 patrol policji z Grodziska wezwany został do interwencji w bloku mieszkalnym, w którym doszło do zakłócenia porządku przez hałas na klatce schodowej. Na miejscu, w piwnicy budynku, funkcjonariusze natrafili na dwóch mężczyzn. Z powodu podejrzeń, że mogli oni być pod wpływem narkotyków, zostali oni poddani kontroli. Mimo zaprzeczeń 27-latka, który twierdził, że nie posiada żadnych zakazanych substancji, policjanci zdecydowali się na przeszukanie go i ujawnili kilka torebek z różnymi substancjami. Mężczyzna został aresztowany.

Kryminalni zostali natychmiast poinformowani o zdarzeniu i rozpoczęli poszukiwania miejsca zamieszkania 27-latka. Pomimo fałszywych informacji o adresie podawanym przez mężczyznę, dzięki profesjonalnym czynnościom operacyjnym znaleźli mieszkanie, które wynajmował od kilku miesięcy. Po wejściu do jednego z pokoi w kwatery, odkryli plastikową beczkę pełną hermetycznie zamkniętych opakowań z dużą ilością różnych nielegalnych substancji. Badania wykazały, że w sumie zabezpieczono niemalże 3 kg narkotyków, w tym amfetaminę, metaamfetaminę, mefedron, haszysz i marihuanę oraz ponad 1500 tabletek extasy. Wszystko to miało wartość około 150 tysięcy złotych na czarnym rynku.

27-letni mężczyzna został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, gdzie usłyszał oficjalne oskarżenie o posiadanie dużych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowanie do ich dystrybucji. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec oskarżonego.