Oddział Prewencji Policji w Warszawie przygotował specjalne atrakcje z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, organizując rodzinny piknik. Wśród atrakcji znalazły się pokazy sprzętu policyjnego, musztra paradna, występy orkiestry reprezentacyjnej, a także prezentacje służbowych koni i psów. Rodzinna atmosfera była doskonałą okazją do zaprezentowania najmłodszym oraz ich rodzicom, jak wygląda praca warszawskich policjantów na co dzień. Udział wzięli funkcjonariusze z różnych jednostek naszego garnizonu, a także zaproszeni goście z innych pionów polskiej Policji.

Piknik rozpoczął się około 10:00 rano w siedzibie Oddziału Prewencji Policji przy ulicy Puławskiej w Piasecznie. Zarówno dzieci funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych Komendy Stołecznej Policji mogły brać udział w licznych pokazach, a także korzystać z różnorodnych atrakcji na stoiskach ustawionych w cieniu drzew nieopodal placu apelowego.

Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Komendy Głównej Policji dała koncert otwierający obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Następnie odbyły się pokazy wykorzystania pojazdu specjalistycznego AW (armatki wodnej) oraz demonstracja taktyki działania pododdziału zwartego policji. Przedstawiono również robot używany do transportowania i neutralizacji ładunków wybuchowych, kombinezon pirotechniczny oraz pojazd opancerzony TUR, który jest na co dzień wykorzystywany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Warszawy.

W kolejnej części imprezy odbył się pokaz musztry paradnej zorganizowany przez Policjantów z Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Dzieci miały też możliwość zapoznania się ze zgromadzonym na pokazie policyjnym sprzętem, uzbrojeniem, wyposażeniem i pojazdami specjalistycznymi.

Za placem apelowym urządzono miasteczko namiotowe, gdzie dzieci mogły obserwować pracę policjantów z różnych jednostek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji. Stało tam stoisko daktyloskopijne, a także przeprowadzano quizy związane z bezpieczeństwem. Zespół medyczny OPP przygotował pokaz udzielania pierwszej pomocy, opatrywania ran, a także reanimacji przy użyciu fantomów oraz aparatu Schillera.

Wiele emocji dostarczył pokaz taktyki działania pododdziału konnego i policyjnych psów z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Dodatkową atrakcją była możliwość zabawy na dmuchańcach i zabawa w pianie, zorganizowana przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Policjanci z Zespołu Szkolenia z OPP w Warszawie przeprowadzili zabawy sportowe i konkursy dla dzieci, które miały okazję pokonać tor przeszkód i wykonać prace plastyczne na temat „Policjant pomaga i chroni”. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i nagrody.

Dzień pełen był atrakcji, zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Uczestnicy mogli poznać różne aspekty pracy w policji oraz świętować ten wyjątkowy dzień w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.