Jednostka policji z Nasielska w nocy z soboty na niedzielę przetrzymała mężczyznę w wieku 47 lat, którego poszukiwał Sąd Rejonowy w Bytomiu. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy i ustalenia miejsca jego pobytu. Ostatecznie skazany został przekazany do placówki penitencjarnej.

5 maja 2024 roku, przed godziną trzecią rano, do dyżurnego Komisariatu Policji w Nasielsku wpłynęła informacja od pewnego mężczyzny. Zgłaszający opowiedział, że ktoś próbuje wcisnąć się do jego domu. Funkcjonariusze, którzy szybko dotarli na miejsce, sprawdzili dane zgłaszającego. W wyniku tej interwencji wyszło na jaw, że to nie koniec ich obowiązków na tamtej nocy.

Po sprawdzeniu danych zgłaszającego w systemie policyjnym, funkcjonariusze odkryli, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu. Jak się okazało, 47-latek próbował uciec przed karą bezwzględnego pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy, ukrywając się przed organami sprawiedliwości.

Policjanci z Nasielska zatrzymali poszukiwanego mężczyznę i przekazali go do placówki penitencjarnej, gdzie spędzi on teraz następne miesiące.