Podczas ostatniej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Śródmiejskiej, udało się zabezpieczyć prawie pół kilograma substancji narkotycznych oraz odzyskać rower, wcześniej skradziony w stolicy. Głównym podejrzanym jest 37-latek, który po zatrzymaniu usłyszał zarzuty i został umieszczony w areszcie tymczasowym.

Podczas realizacji tej operacji, policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego zidentyfikowali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnej działalności. Niedawno odwiedzili go w jego domu i postanowili przeszukać wynajmowaną przez niego piwnicę znajdującą się w budynku przy ulicy Pięknej. Na miejscu odkryli porcjowane narkotyki, które zostały natychmiast zabezpieczone. W sumie znaleziono tam blisko pół kilograma różnorodnych nielegalnych substancji, dodatkowo telefony komórkowe, precyzyjne wagi jubilerskie oraz pewną ilość gotówki.

Ten sam zespół śledczy dokonał również kontroli wszystkich przedmiotów, które podejrzany przechowywał w swoim domowym „magazynie”. Dzięki temu odzyskano również rower, który okazał się być skradziony w ubiegłym roku na terenie Warszawy.

37-letni mężczyzna został przetransportowany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Po nocnym pobycie w policyjnej celi usłyszał zarzuty związane z posiadaniem dużej ilości narkotyków. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy po rozpatrzeniu wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.