Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zapobiegli dystrybucji na czarnym rynku ponad tysiąca paczek papierosów, które nie posiadały wymaganych polskich znaków akcyzy. Nielegalnym przemytnikiem okazał się mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, którego czeka teraz proces sądowy zgodnie z postanowieniami zawartymi w kodeksie karnym skarbowym. Szacuje się, że gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu blisko 20 tysięcy złotych, wynikające z niezapłaconych podatków.

Wiadomość o możliwości sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy na pruszkowskim targowisku dotarła do miejscowych stróżów prawa. Wkrótce potem podjęli oni decyzję o sprawdzeniu zgromadzonych informacji. Dzięki swojej spostrzegawczości, policjanci szybko zidentyfikowali podejrzanego handlarza.

Podjęte przez nich działania okazały się skuteczne. W samochodzie podejrzanego znaleźli oni ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po dokładnym przeliczeniu ilości sztuk, okazało się, że policjanci zabezpieczyli ponad 20 tysięcy papierosów.

Dzięki interwencji pruszkowskiej policji, nielegalny towar nie wpłynął na lokalny rynek. Właściciel papierosów usłyszał zarzuty wynikające z kodeksu karno-skarbowego. Jego działania naraziły Skarb Państwa na potencjalną stratę rzędu prawie 20 tysięcy złotych. Teraz grozi mu surowa kara w postaci wysokiej grzywny lub pozbawienia wolności.

Wszystkimi czynnościami związanymi z tą sprawą nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.