Za sprawą prac związanych z remontami drogowymi oraz inwestycjami kanalizacyjnymi, mieszkańcy stolicy mogą odczuć pewne utrudnienia. W najbliższym czasie, na kilka dni, wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu w różnych częściach miasta – Białołęce, Targówku, czy Wawrze.

Obecnie trwają prace przy linii kolejowej nr 7, które obejmują także przebudowę kanalizacji przy ulicy Szpotańskiego. Już 7 marca, począwszy od godziny 9:00 rano, ruch na tej ulicy zostanie zwężony do jednego pasa między IX a X Poprzeczną. W związku z tym zostanie tam zamontowana sygnalizacja świetlna umożliwiająca jazdę wahadłową. Przez okres trwania prac, przewidzianych na nieco ponad miesiąc, skręt z ulicy Szpotańskiego w IX Poprzeczną będzie niemożliwy. .

Z kolei ostatnia faza budowy kanalizacji na ulicy Kobiałka na Białołęce ma miejsce na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ruskowy Bród w kierunku pętli Olesin. Na krótkich, około stumetrowych odcinkach drogi, ruch zostanie zwężony do jednego pasa i będzie kierowany wahadłowo. Przejazd ulicą Kobiałka od Słonecznej do Ruskowego Brodu będzie możliwy już w obu kierunkach, co pozwoli autobusom linii 120, 134, 314, 326 i N14 powrócić na swoje podstawowe trasy.

W najbliższy weekend drogowcy przystąpią również do frezowania odcinków ulic Radzymińskiej i Bystrej. Prace zaplanowano na czas od piątku, 8 marca, godziny 22:00, do poniedziałku, 11 marca, do godziny 5:00 rano. W tym czasie zamknięty dla ruchu zostanie fragment jezdni Radzymińskiej w stronę Marek od ulicy Krynoliny aż po skrzyżowanie z Bystrą oraz około 180-metrowy odcinek ulicy Bystrej. Kierowcy będą mogli korzystać z drugiej, nieremontowanej jezdni Radzymińskiej w obu kierunkach. Ta sama trasa będzie obsługiwana przez autobusy linii: 140, 190, 738 i N61 jadące w kierunku Marek i Ząbek. Autobusy linii 199 skierowane zostaną ulicami Radzymińską i Wolności.