Legionowi policjanci przeprowadzili interwencję domową, która skończyła się aresztowaniem 51-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzewany o stosowanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej przeciwko swojej partnerce. Wcześniej, mimo zakazów wydanych przez prokuratora, nie powstrzymał swojego agresywnego zachowania. Dlatego też zdecydowano o surowszym środku zapobiegawczym.

Mundurowi z Legionowa ustalili, że mężczyzna ignorował wcześniejsze środki zapobiegawcze nałożone na niego przez prokuraturę w połowie listopada. Zabraniano mu kontaktować się oraz zbliżać do ofiary, co więcej nakazano mu opuszczenie współdzielonego mieszkania. Jednakże, 51-latek lekceważył te zakazy i ciągle nękał swoją partnerkę. Podobne incydenty miały miejsce również w ubiegłym tygodniu.

Sytuacja ta doprowadziła do zatrzymania agresora i przetransportowania go do jednostki Policji. Wobec zaistniałych okoliczności, prokurator zdecydował o złożeniu wniosku do sądu o zmianę środka zapobiegawczego na surowszy. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do tego wniosku i zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące wobec 51-latka.

W świetle art. 207 kodeksu karnego, osoba znęcająca się fizycznie lub psychicznie nad bliską osobą, a także nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, może zostać skazana na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku tego 51-latka kara może być jeszcze surowsza, gdyż dopuszczony przez niego czyn miał miejsce w warunkach recydywy.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.