W ręce patrolujących funkcjonariuszy wpadł 38-letni mężczyzna po dynamicznym pościgu. Był podejrzewany o włamanie do kilku samochodów i kradzieże, a dodatkowo prowadził auto bez odpowiednich uprawnień oraz używał tablic rejestracyjnych z innego pojazdu. Operator radiowy poinformował policjantów o potencjalnym złodzieju na parkingu, co uruchomiło natychmiastową akcję interwencyjną.

Kiedy patrol dotarł do miejsca zdarzenia, podejrzany próbował uciec swoim pojazdem marki Skoda. Mimo wydanego polecenia zatrzymania, mężczyzna kontynuował ucieczkę, najpierw samochodem, a następnie pieszo. Po krótkim czasie jednak został zatrzymany przez ścigających go policjantów.

Podczas dalszych czynności ustalono, że mężczyzna prowadził samochód bez uprawnień, a na aucie widniały tablice rejestracyjne innego pojazdu. Dalsze badanie sprawy ujawniło, że 38-latek wcześniej dokonał włamania do zaparkowanych aut. Wśród skradzionych przedmiotów, które funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli znajdowała się między innymi wiertarka udarowa oraz odkurzacz.

Ostatecznie podejrzany trafił do policyjnej celi, a sprawą zajął się Wydział do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu. Funkcjonariusze zgromadzili obszerne dowody i przekazali je do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam też mężczyzna usłyszał cztery zarzuty, a prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, co sąd przychylnie rozpatrzył.