Specjalistyczna grupa Skorpion z północnej Pragi, znana ze swoich osiągnięć w zwalczaniu przestępczości samochodowej, przeprowadziła operację na terenie powiatu legionowskiego. W jej wyniku odzyskano Toyotę, która została skradziona na terenie Niemiec tylko trzy dni wcześniej. Ponadto udało się zatrzymać 48-letniego mężczyznę, który jest właścicielem nieruchomości, gdzie ukrywano pojazd. Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie i będzie musiał odpowiadać za paserstwo. Dodatkowo, na niego nałożono policyjny dozór.

Skrupulatne działania operacyjne Skorpionów doprowadziły do odzyskania kolejnego pojazdu. Gdy ustalili, że skradziony samochód będzie przechowywany na terenie powiatu legionowskiego, natychmiast tam udali się. W poniedziałek, kilka minut przed godziną 16:00, na wyznaczoną posesję wjechała Toyota i natychmiast zaparkowała w garażu. Policjanci podjęli interwencję i dokonali przeglądu auta. Zauważyli naklejkę legalizacyjną z niemieckim oznaczeniem na podszybiu, a samochód był otwarty z opuszczonymi szybami. Widoczne były ślady plądrowania, a ramka prawej szyby od strony kierowcy była wgnieciona, co sugerowało, że przez tę stronę złodzieje dostali się do wnętrza pojazdu. Sprawdzenie numerów identyfikacyjnych auta w policyjnych systemach potwierdziło, że jest to skradzione z Niemiec auto. Tablice rejestracyjne, które były na nim umieszczone, były przypisane do innego pojazdu.

48-letni właściciel posesji został zatrzymany przez policjantów, a informacje o działaniach zostały przekazane dyżurnemu Komisariatu Policji w Nieporęcie. Tam też przetransportowano zatrzymanego mężczyznę. Po dokonaniu oględzin, odzyskana Toyota została zabezpieczona.

Dalsze czynności procesowe prowadzone były przez policjantów z Komisariatu w Nieporęcie. Śledczy doprowadzili 48-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie przedstawiono mu zarzut paserstwa pojazdu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator nadzorujący sprawę zdecydował o umieszczeniu mężczyzny pod policyjnym dozorem.