Podczas swojej służby, funkcjonariusze bielańskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewano o złodziejskie czyny w jednym ze sklepów usytuowanych przy ulicy Zgrupowania AK „Kampinos”. Na półkach sklepowych zauważono brak czterech zegarków oraz flakonu perfum. Zarzut kradzieży padł na obywatela Mołdawii, który nie uiścił należności za wyżej wymienione przedmioty. Kwota, jaką stracili właściciele sklepu to ponad 2200 złotych. Zgodnie z polskim prawem, za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Patrolujący dzielnicę Bielany policjanci szybko namierzyli sprawcę przestępstwa na podstawie zapisów z monitoringu sklepu. Mężczyzna został schwytany niedługo po dokonaniu kradzieży. Wszystkie skradzione przedmioty – zarówno cztery zegarki, jak i perfumy – powróciły na miejsce, skąd zostały zabrane, czyli na sklepowe półki. Po zatrzymaniu, obywatel Mołdawii został przetransportowany do komendy policji na ulicy Żeromskiego.

Po zebraniu niezbędnych dowodów, 23-letni obywatel Mołdawii usłyszał zarzuty związane z kradzieżą. W wyniku swojego nieuczciwego zachowania, teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie działania związane z tą sprawą są obecnie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.