Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, oraz jego zastępcy Renata Kaznowska i Tomasz Bratek, oddali na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele interesujących pamiątek. Wśród nich znalazły się unikalne przedmioty takie jak zabytkowy głośnik z Sali Kongresowej czy pełen historii zegarek. Dodatkowo, oferowane są wędrówki po mniej dostępnych częściach Pałacu Kultury i Nauki.

Rafał Trzaskowski zachęca do wzięcia udziału w licytacji głośnika, który był świadkiem wielu wydarzeń kulturalnych minionych lat. Głośnik ten, wyprodukowany przez renomowaną firmę Goodmans of England, przez wiele lat używany był podczas najważniejszych wydarzeń w Sali Kongresowej. Jego unikalne brzmienie zapewne wielu pamięta jeszcze z koncertów takich gwiazd jak Marlena Ditrich, The Rolling Stones, Bob Dylan, Elton John czy Patti Smith. Aukcja na rzecz WOŚP potrwa do 29 stycznia 2024 roku, a zwycięzca będzie miał unikalną możliwość odebrania wylicytowanego głośnika osobiście od prezydenta stolicy.

Jednak to nie jedyna możliwość, jaką oferuje aukcja. Zwycięzcy licytacji będą mieli również szansę na zwiedzanie rzadko udostępnianych zakamarków Pałacu Kultury i Nauki pod przewodnictwem wiceprezydentki m.st. Warszawy Renaty Kaznowskiej. Trasa obejmuje m.in powabne sale pałacowe takie jak ratuszową, marmurową czy gotycką, które miały okazję gościć wiele różnorodnych wydarzeń. Wyjątkowym punktem zwiedzania będzie taras widokowy na 30. piętrze oraz taras pod zegarem na 40. piętrze. Dodatkową atrakcją będzie możliwość sprawdzenia postępów prac przy modernizacji Sali Kongresowej.

Na aukcję trafił również unikatowy zegarek naręczny Time-R, który został wręczony zastępcy prezydenta m.st. Warszawy Tomaszowi Bratkowi przez Przedstawiciela Rady Najwyższej Ukrainy. Zegarek jest wyjątkowy – na tarczy znajduje się budynek Rady Najwyższej Ukrainy. Jest on symbolem solidarności warszawiaków z narodem ukraińskim oraz podziękowaniem za pomoc Warszawy dla Ukrainy podczas trwającej wojny.