Zaskakujące wydarzenie zaskoczyło uczniów i personel Szkole Podstawowej nr 279, zlokalizowanej przy ulicy Cyrklowej 1 w Warszawie. Na terenie szkoły pojawił się bowiem niecodzienny gość – elegancki łabędź. To spotkanie z pięknym ptakiem było niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem dla młodych ludzi, którzy mieli okazję uczestniczyć w spontanicznej lekcji przyrody.

Łabędź, który jest zazwyczaj kojarzony z parkami i jeziorami, tym razem zdecydował się odwiedzić miejsce nieco mniej typowe dla jego gatunku. Wszyscy obecni byli bardzo ciekawi tego nieoczekiwanego gościa. Dzieci były pełne ekscytacji, a widok łabędzia wywołał ogromne emocje i radość.

Szkoła podjęła odpowiednie kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno swoim uczniom, jak i samemu ptakowi. Teren placówki został szybko zabezpieczony, a łabędź izolowany, aby uniknąć jakichkolwiek potencjalnych problemów. Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką niosło zaobserwowanie dzikiego ptaka na terenie szkoły, personel wezwał Eko patrol.

Specjaliści z Eko patrolu dotarli na miejsce o godzinie 9:45. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i ocenie stanu zdrowia łabędzia, postanowili przenieść go na pobliski staw, który jest jego naturalnym środowiskiem życia.

Dzięki natychmiastowej reakcji i efektywnej akcji przeprowadzonej przez szkołę i Eko patrol, łabędź bezpiecznie opuścił teren szkolny. Uczniowie mieli okazję obserwować i uczyć się z tej sytuacji, którą można uznać za znakomity przykład właściwego postępowania w sytuacji nieoczekiwanego kontaktu z dzikimi zwierzętami.