Funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego na Woli zatrzymali mężczyznę, który mógł posiadać duże ilości narkotyków. Jak się później okazało, kierował on autem będąc pod wpływem alkoholu, co doprowadziło do postawienia mu zarzutu karnego.

W trakcie popołudniowych działań wolska jednostka patrolowa skupiła uwagę na kierowcy pojazdu marki Seat. Interakcja z funkcjonariuszami nie przebiegała spokojnie – były widoczne symptomy nerwowości u mężczyzny. Policjanci postanowili dociekać przyczyny tego stanu rzeczy i wtedy wyszło na jaw, że kierujący był po spożyciu alkoholu. Dodatkowo przy nim znaleziono blisko 100 gramów mefedronu.

Podejrzany, 26-letni mężczyzna, został aresztowany. Śledztwo zgromadziło dowody przeciwko niemu. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w stolicy kraju ukarano go za posiadanie dużej ilości narkotyków – konkretnie substancji psychotropowej mefedronu. Kara za to przestępstwo może sięgać do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany musiał także odpowiedzieć na zarzut dotyczący jazdy po spożyciu alkoholu. W związku z tym, funkcjonariusze przygotowali wniosek o ukaranie i przekazali go do sądu.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie nadzoruje postępowanie w tej sprawie.