Na warszawskiej Woli, funkcjonariusze policji zajmujący się walką przeciwko przestępczości narkotykowej, wpadli na ślad 24-letniego mężczyzny, który podejrzewany był o rozpowszechnianie substancji odurzających oraz magazynowanie ich w dużych ilościach. Podczas dokonanej rewizji w jego mieszkaniu, ujawniono i skonfiskowano marihuanę oraz pewną sumę pieniędzy.

Przeprowadzone działania operacyjne pozwoliły ustalić, że ten młody człowiek, mający zaledwie 17 lat, prowadził nielegalny handel narkotykami, których sprzedażą następnie się zajmował. Zgromadzone dowody pozwoliły postawić mu zarzuty karne, a sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Podczas rutynowego przeszukania domu nastolatka, policjanci natrafili na woreczki foliowe wypełnione suszem roślinnym, elektroniczną wagę służącą do precyzyjnej wagi towaru oraz pieniądze – ponad 4000 złotych zysku z nielegalnej działalności.

Zarówno dowody rzeczowe, jak i zgromadzony materiał dowodowy, pozwoliły na udowodnienie 17-latkowi, że prowadził działalność przestępczą związaną z dystrybucją narkotyków wśród swoich znajomych. Wszystko to skierowano do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie mężczyzna usłyszał oficjalne zarzuty dotyczące wprowadzenia do obrotu narkotyków oraz posiadania ich w dużej ilości.

Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny na okres trzech miesięcy. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.