Za sprawą decyzji Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, policjanci pracujący w Komisariacie Wawra zatrzymali kobietę w wieku 53 lat. Była księgowa, która przez blisko półtora roku bezwzględnie oszukiwała swojego pracodawcę, doprowadziła go do straty bliskiej kwoty 350 tysięcy złotych. Skomplikowany proceder oszustwa obejmował wykonanie aż 55 przelewów, które niezmiennie kończyły swoją drogę na prywatnym koncie oszustki. Po zatrzymaniu kobiety, policja przedstawiła jej zarzuty. Dodatkowo, zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze takie jak policyjny dozór, zakaz pracy na stanowisku księgowego oraz wykonywania wszelkich czynności służbowych powiązanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Alarmująca wiadomość o podejrzeniu oszustwa płynąca od właściciela firmy dotarła do komisariatu. Jego księgowa przez okres blisko półtora roku systematycznie przekazywała pieniądze na swoje konto, skutecznie przywłaszczając sobie kwotę bliską 350 tysięcy złotych. Łącznie zrealizowała 55 takich operacji, włączając w to jeden przelew na sumę ponad 2 tysiące złotych z konta fundacji.

Działający przy ulicy Mrówczej funkcjonariusze policji, na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe, aresztowali 53-letnią kobietę. W trakcie działania zabezpieczyli też różne nośniki danych, komputer oraz dokumenty.

Zatrzymana kobieta przyznała się do winy. Po przewiezieniu do prokuratury usłyszała formalne zarzuty dotyczące oszustwa. Nałożono na nią policyjny dozór, a także zakaz wykonywania zawodu księgowego i wszelkich czynności związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych.

Postępowanie w tej skomplikowanej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe.