Na Oddział Prewencji Policji w Warszawie służbę pełnił posterunkowy Marcin Prusakiewicz. Tego dnia, razem ze sierżantem Jakubem Pałką i starszym sierżantem Mateuszem Szprochem, otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu nieopodal ulicy Muranowskiej. Bez wahania, funkcjonariusze ruszyli na miejsce zgłoszenia.

Po dotarciu na miejsce, natychmiast zorientowali się w sytuacji. Kobieta leżała na jezdni po tym jak została potrącona przez samochód. Osoba kierująca pojazdem już próbowała jej pomóc. Posterunkowy Prusakiewicz natychmiast przejął pielęgnację poszkodowanej, podczas gdy jego koledzy zaczęli zabezpieczać teren wypadku i wezwać zespół ratownictwa medycznego.

Kobieta odczuwała ból nogi, która była już powierzchownie zabezpieczona przez świadka zdarzenia. Krwawienie i przerwanie ciągłości skóry sugerowały możliwość złamania. Policjant Prusakiewicz dokonał oceny stanu zdrowia kobiety, upewniając się, że nie odniosła innych obrażeń. Zdołał ustabilizować poszkodowaną kończynę i monitorował stan kobiety do momentu przybycia karetki.

Gdy na miejsce dotarli ratownicy medyczni, policjant kontynuował udzielanie pomocy, wspierając medyków w ich działaniach. Wspólnie z zespołem ratowniczym pomógł przetransportować poszkodowaną kobietę do ambulansu.

Za sprawą szybkiego i sprawnego działania warszawskich policjantów, poszkodowana kobieta otrzymała na czas niezbędną pomoc.