Przed kilkoma dniami, funkcjonariusze wydziału prewencji komendy bielańskiej zatrzymali dwóch młodocianych przestępców. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat, w ciągu zaledwie dwóch tygodni aż trzykrotnie dopuścili się włamań do jednego z automatów z kulkami, który znalazł się na terenie lokalnej galerii handlowej. Zgodnie z procedurą, obaj usłyszeli już zarzuty za swoje czyny, biorąc pod uwagę fakt, że była to kradzież z włamaniem. Teraz muszą stawić czoła potencjalnym konsekwencjom swojego działania – karze pozbawienia wolności, która może wynosić nawet do 10 lat.

Nie była to jednak jednorazowa próba wyłudzenia pieniędzy przez młodych mężczyzn. Przez przeciąg ostatnich dwóch tygodni, kilkukrotnie pojawiali się oni w galerii handlowej na Bielanach. Czekając cierpliwie na moment, gdy ochrona lub inni klienci nie będą się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie, 19-latek i 20-latek włamywali się do automatów z kulkami. Ich głównym celem nie były jednak same kulki, a kasetka z monetami. Takie działanie powtórzyli trzy razy, co spowodowało straty dla właściciela tych automatów w wysokości niemal 3500 złotych.

Chociaż obaj przestępcy kilka dni temu zdecydowali się na kolejną wizytę w galerii handlowej, tym razem ich plany pokrzyżowała interwencja funkcjonariuszy wydziału prewencji. 19- i 20- letni mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie policyjnym. Dochodzeniowcy bielańscy zebrali wystarczający materiał dowodowy, aby postawić młodym mężczyznom po trzy zarzuty za kradzież z włamaniem. Teraz grozi im maksymalnie do 10 lat pozbawienia wolności.

Przebieg procedur prawnych i dochodzenia w sprawie prowadzonej przeciwko dwóm młodym mężczyznom jest ściśle monitorowany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.