Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Piasecznie przeprowadzili nieoczekiwaną kontrolę autobusów miejskich, które niestety w znacznym stopniu nie spełniały wymogów technicznych. W autobusach zidentyfikowano uszkodzone ogumienie i niesprawne drzwi, co uniemożliwiło im poruszanie się po drogach. Kierowcy, którzy mieli plany przewożenia pasażerów tymi pojazdami, musieli zapłacić karę w wysokości 300 złotych, a ich dowody rejestracyjne zostały skonfiskowane.

Wielu kierowców niestety zaniedbuje podstawowe zadanie utrzymania pojazdu, którym się poruszają, w odpowiednim stanie technicznym. Niesprawne hamulce, układ kierowniczy czy nawet opony z nadmiernie zużytym bieżnikiem mogą przyczyniać się do powstawania zagrożeń na drodze, które mogą mieć tragiczne skutki.

Kierowcy autobusów miejskich, jako świadczący usługi przewozu osób, powinni wykazywać szczególną troskę o stan techniczny pojazdów, którymi się poruszają. Jeżdżąc niesprawnym pojazdem, stwarzają ryzyko nie tylko dla siebie, ale także dla pasażerów, których przewożą. Niestety, jak wykazały niedawne kontrole przeprowadzone przez policję w Piasecznie, nadal zdarzają się przewoźnicy ignorujący te regulacje.

Dwóch kierowców musiało zapłacić karę w wysokości 300 złotych i straciło swoje dowody rejestracyjne. Autobusy technicznie niesprawne zostały wyłączone z ruchu drogowego, a dzięki czujności policjantów i pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, nie pojawiły się na drogach powiatu piaseczyńskiego.

Apelujemy również do wszystkich pasażerów, aby nie pozostawać biernymi obserwatorami, gdy kierowca autobusu łamie podstawowe zasady bezpieczeństwa lub porusza się pojazdem technicznie niesprawnym. Zdecydowanie zwróćmy mu uwagę na takie zachowanie i natychmiast zgłośmy ten incydent Policji!