Niewątpliwą faworyzowaną przez los osobą jest 50-letni mężczyzna, którego spotkało niebezpieczeństwo w postaci pęknięcia lodu pod jego ciężarem na kanale znajdującym się przy ul. Kusocińskiego. Niestety, okazało się, że nie jest on samodzielnie w stanie przedostać się na bezpieczny teren. W odpowiedzi na wiadomość przekazaną pod numer alarmowy 112, służby ratunkowe zostały natychmiastowo powiadomione o zdarzeniu.

Bez zwłoki na miejscu incydentu pojawiły się służby ratownicze, w skład których wchodzili strażacy i policjanci. Wykorzystując specjalistyczny sprzęt, udało im się wydobyć nieszczęśnika z zimnej wody. W tym miejscu warto przypomnieć i jednocześnie apelować do wszystkich o zachowanie rozsądku i unikanie wejścia na pokryte lodem zbiorniki wodne!

Kilka minut po godzinie 6 rano, funkcjonariusze śródmiejskiej policji otrzymali zgłoszenie o sytuacji, w której mężczyzna stanął na pokrytym lodem kanale przy ul. Kusocińskiego, a następnie lód pękł pod jego ciężarem, zmuszając go do walki o przetrwanie zanurzonego do pasa w lodowatej wodzie. Funkcjonariusze bez wahania ruszyli na pomoc, a na miejsce dotarła również straż pożarna, dzięki której mężczyźnie udało się wrócić na brzeg. Okazało się, że 50-latek był pod wpływem alkoholu. Niezwykle szczęśliwy warszawiak może dziś cieszyć się drugą szansą, którą dostał od losu, dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych.

Podniesienie temperatury powietrza do wartości dodatnich skutkuje cieńszym lodem na akwenach, co znacznie zwiększa ryzyko niebezpiecznych incydentów. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek! Przypominamy, że decyzja o wejściu na lód na zbiornikach wodnych zawsze niesie za sobą spore ryzyko, które może mieć tragiczne konsekwencje! W sytuacji zagrożenia należy jak najszybciej poinformować odpowiednie służby ratunkowe, dzwoniąc na numer alarmowy 112.