Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Woli zatrzymali mężczyznę w wieku 33 lat, który w swoim miejscu zamieszkania przechowywał 15 kg różnorodnych substancji narkotycznych. W efekcie zgromadzenia wystarczającego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Sąd postanowił aresztować go tymczasowo na okres trzech miesięcy.

Policjanci pracujący w Wydziale Kryminalnym Woli, dzięki swoim operacyjnym działaniom, zdobyli informacje wskazujące na możliwość przechowywania narkotyków w jednym z mieszkań na Mokotowie w Warszawie. Funkcjonariusze skoncentrowali swoje wysiłki na dochodzeniu i przystąpili do realizacji planowanych czynności. Mieszkanie było zamieszkane przez 33-letniego mężczyznę. Podczas przeprowadzonego przeszukania miejsca zamieszkania, policjanci odkryli narkotyki różnego typu ukryte w lodówce i dwóch walizkach. Policjanci ujawnili susz roślinny oraz substancję w postaci brył. Ponadto znaleźli wagę elektroniczną i kwotę ponad 20.000 zł, które zostały zabezpieczone na pokrycie przyszłych kar i grzywien.

Wszystkie zabezpieczone substancje zostały wysłane do laboratorium w celu dalszych analiz, a mężczyzna został zatrzymany. Analiza laboratoryjna wykazała, że substancje te stanowią łączną masę 15 kg różnych narkotyków, takich jak: mefedron, ecstasy, haszysz, amfetamina, kokaina, marihuana i inne.

Po zgromadzeniu odpowiednich dowodów w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów, podejrzany został postawiony przed zarzutem posiadania dużej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Na wniosek prokuratury, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Całość postępowania jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście.