Komisariat Policji na Białołęce w Warszawie zasłynął właśnie skutecznym działaniem przeciwnarkotykowym, które zaowocowało aresztowaniem 22-letniego mężczyzny. Podejrzany ukrywał w swoim domu ponad trzy kilogramy zakazanych substancji m.in. marihuany i klefedronu. Mężczyźnie postawiono zarzuty za nielegalne posiadanie tak znacznej ilości środków odurzających, a także nałożono na niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe. W przypadku skazania, młody człowiek może spędzić w więzieniu nawet do dziesięciu lat.

Działania kryminalnych ze stołecznego komisariatu, mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby. Przesłanki, które policjanci zgromadzili w toku śledztwa, skierowały ich uwagę na młodego mężczyznę, który miał pojawić się w okolicach ulicy Modlińskiej. Policjanci skupili się na jednym z pasażerów samochodu marki Toyota, który po opuszczeniu pojazdu skierował się ku pobliskiemu blokowi mieszkalnemu.

Podczas próby zatrzymania mężczyzna instynktownie przycisnął do siebie papierową torbę i podjął nieudaną próbę ucieczki. Funkcjonariusze zdecydowanie przeciwdziałali jego próbom odmowy współpracy, założyli mu kajdanki i przeszukali jego osobę. W torbie, którą podejrzany tak mocno trzymał, znaleźli worek z nieznaną beżową substancją. Dodatkowo zajęli dwa telefony komórkowe i tysiąc złotych w gotówce.

Choć aresztowany nie chciał zdradzić miejsca swojego zamieszkania, policjanci bez problemu ustalili tę informację. W towarzystwie mężczyzny udali się na Pragę Północ, gdzie przeszukali wskazane mieszkanie. Na miejscu odnaleźli wiele woreczków foliowych oraz różnego rodzaju opakowania i pojemniki zawierające różne substancje i płyny.

Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie. Zabezpieczone w jego mieszkaniu substancje przekazano technikowi policyjnemu, który dokonał wstępnej analizy i ważenia materiałów.

Wczoraj, mężczyzna został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która podjęła dalsze śledztwo w tej sprawie. Prokurator postawił 22-latkowi zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany i klefedronu. Nałożył na niego również policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie 50.000 złotych.

Jeżeli zostanie skazany, młody mężczyzna może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.