Policjanci pełniący służbę w wydziale patrolowo-interwencyjnym na Warszawskiej Woli ujęli mężczyznę, który jest podejrzewany o kierowanie gróźb karalnych. Wstępne śledztwo policyjne sugeruje, że podejrzany zaatakował ofiarę, prosząc ją najpierw o papierosa. Kiedy zorientował się, że osoba, której zaatakował nie posiada papierosów, agresor wpadł we wściekłość i zagroził śmiercią ofierze, trzymając w dłoni nóż. Podejrzany następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, ale niedługo potem został ujęty przez funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał zarzuty i obecnie przebywa w areszcie tymczasowym.

Około 13:00 służby patrolowo-interwencyjne na Woli zostały zaalarmowane o incydencie z udziałem agresywnego mężczyzny, który groził nożem innemu człowiekowi. Zgłoszenie dotyczyło zdarzenia, które miało miejsce na ulicy Górczewskiej. Pierwsze informacje sugerowały, że napastnik podszedł do ofiary z prośbą o papierosa. Gdy dowiedział się, że nie otrzyma papierosa, sprawca wpadł we wściekłość, zaczął wyzywać ofiarę i w końcu zagroził jej śmiercią, trzymając nóż. Po tym incydencie uciekł.

Policyjne poszukiwania napastnika rozpoczęły się natychmiast. Funkcjonariusze, posiadając rysopis mężczyzny, zauważyli 43-latka, który pasował do opisu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Śledztwo policji zgromadziło dowody wskazujące na to, że mężczyzna miał wcześniejsze konflikty z prawem i był wielokrotnie notowany. Przez kilka lat był również skazany i odbywał karę pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych. Na prośbę Prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie sąd postanowił tymczasowo aresztować mężczyznę na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania związane z prowadzeniem postępowania są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola w Warszawie.