Urząd Miasta Stołecznego Warszawy ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych rodziców do wzięcia udziału w otwartym naborze na psychoedukacyjny warsztat o nazwie „Zrozumieć Nastolatka”. Warsztat ten jest skierowany do rodziców, którzy pragną lepiej pojąć specyfikę tego kluczowego etapu rozwojowego, jakim jest okres nastoletni ich dzieci.

Głównym celem warsztatu jest ułatwienie rodzicom zrozumienia zmian, które zachodzą w funkcjonowaniu ich nastoletnich dzieci. W trakcie spotkań będziemy starać się odpowiedzieć na liczne pytania dotyczące tego niełatwego dla wielu dorosłych zagadnienia. Będziemy zastanawiać się, jakie zachowania i zjawiska mieszczą się w tak zwanej „normie” rozwojowej, a które mogą wymagać specjalistycznego wsparcia lub konkretnych działań ze strony dorosłych.

Podczas warsztatu poruszymy również kwestię kontaktu z nastolatkami – czym się kierować, aby był on jak najbardziej efektywny i korzystny dla obu stron? Zanim jednak rodzice wezmą udział w warsztacie, przewidziana jest jednorazowa konsultacja. Ma ona na celu zorientowanie się, czy proponowany przez nas program ma szanse odpowiedzieć na konkretne potrzeby zgłaszane przez rodziców.

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się już jutro, 27 stycznia. Kolejne spotkanie zaplanowane jest natomiast na 3 lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.