Pierwszym wydarzeniem festiwalowym była dyskusja na temat muzyki zatytułowana „Weź to wyłącz, czyli co pokoleniom w duszy gra”. Miała miejsce w radiowej Czwórce przy al. Niepodległości 77/85 o godzinie 18:00. Do udziału zaproszeni zostali renomowani dziennikarze muzyczni Aleksandra Budka, Adam Smolarek, Tomasz Żąda i Leszek Gnoiński.
W ramach debaty pod tytułem „Na wygląd trzeba zapracować” poruszona została kwestia starzenia się budynków i daty ważności architektury. Ten aspekt rozważany był na tle inwestycji z czasów „Czterdziestolatka”. W dyskusji uczestniczyli historycy sztuki Patrycja Jastrzębska i Jarosław Trybuś, reportażysta Filip Springer oraz architekt i varsavianista Grzegorz Mika.
Festiwalowe wydarzenia obejmowały także debatę „Nowy zastępca, czyli milenials”, poruszającą tematykę różnic między pokoleniami czterdziestolatków z 1974 i 2024 roku oraz dyskusję o ewolucji roli kobiet w społeczeństwie pt. „Ja jestem kobieta pracująca – żadnej pracy się nie boję”.
W ofercie festiwalowej znalazły się też warsztaty sitodruku, taneczny wieczór z muzyką Beaty Kozidrak i Orkiestry Dyskotekową Stefanex oraz koncert Jana Emila Młynarskiego i Natalii Szroeder. Po koncercie organizatorzy zaprosili na silent disco.
Ostatecznie zaś, 1 grudnia o 20:00 w Teatrze Rampa przy ul. Kołowej 20 odbędzie się monodram „Księga ziół” Anny Seniuk – znanej m.in. z roli Madzi Karwowskiej w serialu „Czterdziestolatek”. To sceniczna opowieść o drodze artystycznej i doświadczeniach życiowych tej wybitnej aktorki.