Podczas tegorocznego sylwestra na bulwarze gen. Pattona w dzielnicy Wisła, zamiast huku rakiet o północy, oczekują nas zimne ognie, a kubek gorącej herbaty zastąpi tradycyjne koktajle. Wybierzcie wygodne ubrania i buty zamiast formalnej kreacji, ponieważ ten sylwester będzie inny niż zwykle – taką informację przekazał stołeczny ratusz.

Różnorodne atrakcje są planowane na ostatni dzień roku, nie tylko dla dzieci i rodzin, ale także dla miłośników muzyki oraz wszystkich, którzy cenią spędzanie czasu nad Wisłą. Każdy uczestnik będzie mógł cieszyć się kubkiem gorącej zimowej herbaty.

Zapraszamy na wspólne świętowanie na bulwarze gen. Pattona, pomiędzy restauracją Bezkres a Przystanią Nowa Fala. Impreza rozpocznie się od warsztatów dla dzieci o południu, podczas których będą mogły bawić się na plaży i wpisywać swoje noworoczne życzenia na specjalne drzewko życzeń.

Od godziny 12 do 16 zapraszamy na pokład InfoBarki, która przygotowała specjalne noworoczne dekoracje. Pamiętajcie jednak, że wejście na pokład wymaga wcześniejszej rezerwacji. Można to zrobić wysyłając wiadomość na adres [email protected], podając imię i nazwisko osoby rezerwującej oraz liczbę miejsc. Maksymalnie można zarezerwować cztery miejsca na raz.

Dla miłośników muzyki i tańca, od 21:00 na niewielkiej oświetlonej scenie na plaży wystąpią artyści wykonujący akustyczne covery. Zagrają Gramm Band oraz Lunar Sun, zdobywcy tytułu najlepszego coveru podczas „Famous Covers Fest 2023”. W tym czasie słuchacze będą mogli ogrzewać się przy trzech paleniskach z żywym ogniem, które zostaną ustawione na plaży.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli wpływ na wybór utworów muzycznych, które zagrają dj Yasman i dj Niezła Agentka. Wystarczy wcześniej podać swoje propozycje pod odpowiednim postem na profilu Dzielnicy Wisła w mediach społecznościowych.

Niespodzianką wieczoru będzie także fireshow – spektakl artystów tańczących z ogniem, który odbędzie się dwukrotnie: o 21:45 i 23:30. Dokładnie o północy, wszyscy obecni na bulwarze Pattona będą mogli zapalić zimne ognie. Dodatkowo o godzinie 0:00 Muzeum nad Wisłą zaprezentuje specjalny performans na placu przed MSN.