Dwa osoby pochodzące z Gruzji zostały schwytane przez funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego z warszawskiej komendy. Te osoby, będące cudzoziemcami, były odpowiedzialne za kradzieże z włamaniem do nieruchomości na terenie Białołęki w stolicy, jak również za kradzież dokonaną w klatce schodowej. Całkowita wartość przedmiotów, które udało im się ukraść, przekroczyła 53 tysiące złotych.

Zatrzymani włamywacze wpadli w ręce policji dzięki starannemu wywiadowi. Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, specjalizujący się w tropieniu kieszonkowców, wykorzystywali swoje narzędzia operacyjne do analizy zgromadzonych informacji o podejrzanych o kradzieże oraz włamania na Białołękę. Skradzione przez przestępców przedmioty były różne, jednak ich łączna wartość wyniosła ponad 53 tysiące złotych.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy dochodzenie wskazało na dwóch mężczyzn – obywateli Gruzji, jako sprawców. Włamywacze zostali zatrzymani na terenie Ursusa przez policjantów Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. Mężczyźni, w wieku 40 i 47 lat, zostali przewiezieni do komisariatu na Białołęce, gdzie usłyszeli zarzuty dla kradzieży z włamaniem oraz dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży z klatki schodowej. Za te przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich o bycie czujnym! Jeżeli zauważysz nieznajome osobniki krążące bez wyraźnego powodu po osiedlu lub klatce schodowej, obserwujące mieszkania – natychmiast zgłoś to Policji. Prosimy o zapamiętanie jak najwięcej detali dotyczących tych osób, a także pojazdu, którym się poruszają – takie informacje mogą przyczynić się do szybkiego namierzenia sprawców. Właściciele nieruchomości powinni odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie, aby uniknąć włamania i kradzieży.