Na Bielanach w Warszawie przyszedł czas na długo oczekiwaną inwestycję, która ma na celu poprawę komfortu jazdy dla cyklistów oraz bezpieczeństwa dla pieszych. Obecnie trwają intensywne prace przy modernizacji ścieżki rowerowej oraz chodnika na ul. Broniewskiego, między skrzyżowaniami z ulicami Jarzębskiego i Reymonta. Projekt ten jest efektem zwycięskiej inicjatywy radnego Krystiana Lisiaka w ramach budżetu obywatelskiego.

W ubiegłym roku radny Lisiak zaproponował remont zniszczonego fragmentu ścieżki rowerowej oraz chodnika na ul. Broniewskiego, rozciągającego się od alei Reymonta do asfaltowego placu pomiędzy blokami mieszkalnymi nr 9 i 5. Inwestycja obejmuje około 700-metrowy odcinek infrastruktury miejskiej.

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. komunikacji rowerowej poinformował na swoim profilu na Facebooku, że wcześniej, jeszcze przed remontem, wzdłuż ulicy Broniewskiego wymieniono także słupy latarni ulicznych na takie, które wyposażone są w podwójne wysięgniki. Na nowych słupach zamontowane są dodatkowe oprawy skierowane w stronę chodnika i ścieżki rowerowej.