Nieprzeciętną odwagę i gotowość do niesienia pomocy wykazali funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, którzy zapobiegli skutkom potencjalnie śmiertelnego wykrwawienia u 87-letniej kobiety.

Na miejsce zdarzenia, w dzielnicy Ochota na ulicy Kurhan, zostali wezwani około 10:20 przez oficera dyżurnego Komendy. Zespół interwencyjny składał się z aspiranta sztabowego Piotra Frasa oraz sierżanta sztabowego Marka Groma.

Choć po przybyciu na miejsce interwencji nie zastali tam nikogo, zauważyli ślady świeżej, intensywnie czerwonej krwi prowadzącej do sąsiedniego budynku. We wnętrzu budynku, zarówno w klatce schodowej jak i windzie, występowały dodatkowe plamy krwi sugerujące przemieszczenie osoby poszkodowanej.

Podążając za znalezionym śladem krwi, dotarli do jednego z mieszkań. Tam w łazience odkryli 60-letnią kobietę siedzącą obok 87-letniej seniorki, która doznała pęknięcia żył na nogach i była w trakcie masywnego krwawienia.

Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz wezwanie dodatkowych sił ratunkowych. Policjanci, oprócz aktywnego zabezpieczania rany i stosowania odpowiednich technik opatrunkowych, starała się również utrzymać ciągły kontakt słowny z poszkodowaną, aby kontrolować jej stan świadomości.

Z pomocą przybyły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które natychmiast podjęły walkę o życie kobiety, która straciła dużą ilość krwi. Gdy medycy przejmowali poszkodowaną, jej tętno było ledwo wyczuwalne.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji przez dzielnicowych, udało się ustabilizować stan zdrowia kobiety i przetransportować jej do szpitala.