Projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego zaowocował powstaniem muralu z portretem Zdzisława Beksińskiego na stacji metra Służew. Ceniony polski artysta, przez znaczną część swojego życia rezydował w tej lokacji Warszawy.
Mural, na którym widnieje wizerunek Zdzisława Beksińskiego (1929-2005), został umieszczony na ścianie zachodniej szybu windy, która prowadzi do stacji metra. Dzieło jest zabezpieczone powłoką zapobiegającą aktom wandalizmu, takim jak graffiti. Autorem dzieła jest Bartosz Podlewski, inicjator projektu o nazwie „Ursynowskie Murale”. Ten twórca jest odpowiedzialny za wiele znanych murali ursynowskich, jak na przykład: „Niedźwiedź i motyl”, „Stanisław Anioł Stróż”, „Alternatywy 4”, „Deyna” czy „Śpiąca Syrenka”.
Wybór lokalizacji dla nowego muralu nie był przypadkowy. Znany artysta-malarz przez wielu lat mieszkał wraz ze swoją rodziną w budynku mieszkalnym przy ulicy Sonaty 6. Niewielu ludzi jest świadomych, że Zdzisław Beksiński był również zawodowo związany z transportem publicznym – pracował przez kilkanaście lat w Sanockiej Fabryce Autobusów „Autosan”, gdzie projektował karoserie pojazdów.
Mural przedstawiający Zdzisława Beksińskiego ma rozmiary 226 x 750 cm i jest opatrzony cytatem słynnego malarza: „Pragnę malować tak, jakbym fotografował sny”. Technika, w jakiej obraz został wykonany, to low poly (siatka trójwymiarowego modelu w grafice 3D składająca się z niewielkiej liczby wielokątów), identyczna jak w przypadku innych prac na stacjach metra. Na stacji Ursynów można podziwiać mural przedstawiający postacie z popularnej polskiej komedii „Czterdziestolatka” – Stefana Karwowskiego i Romana Maliniaka. W 2018 roku, na stacji Imielin pojawiły się postaci Marii Grzegorzewskiej i patrona dzielnicy Juliana Ursyna Niemcewicza, a na Stokłosach – rotmistrza Witolda Pileckiego oraz kryptologów: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego.