W jednym z warszawskich barów działających na Woli doszło do zuchwałego napadu. Jak wynika ze zgromadzonych informacji, nieznany sprawca naruszył prywatność miejsca i bezceremonialnie odebrał gotówkę z kasy fiskalnej. Gdy zauważono jego skrytobójcze działania, jedna z pracownic podjęła odważną próbę powstrzymania go. Niestety, napastnik zareagował agresją, wykręcając jej rękę i uciekając z miejsca przestępstwa.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu trafiło do wolskich funkcjonariuszy patrolowo-interwencyjnych, którzy natychmiast podjęli się zadania wyjaśnienia okoliczności incydentu. Dzięki ich staraniom szybko ustalono tożsamość sprawcy. Chodziło o 42-letniego mężczyznę, który już wcześniej miał do czynienia z prawem. Jak się okazało, były przestępca spędził aż 16 lat za kratami.

Rozpoznany i schwytany przez policjantów sprawca został doprowadzony do komendy. Po zgromadzeniu dowodów śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, która po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydowała o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Przestępstwo, które dopuścił się złodziej, jest poważne i grozi za nie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad całością postępowania czuwa Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola, a wolska policja kontynuuje pracę nad sprawą, dążąc do wyjaśnienia wszystkich okoliczności incydentu i skierowania sprawy do sądu.